ZiskejZdravi.cz

Audio - záznamy zdravotních přednášek Marie Vavříkové 31-40


Trápí Vás zácpa nebo máte průjem? Máte dráždivý tračník, chronický zánět tlustého střeva nebo hemeroidy? Znáte příznaky, příčiny a léčbu?
Stáhnout mp3


Umíte použít řebříček v kuchyni? Víte, jaké jsou přednosti planých rostlin? Víte, že plané rostliny neobsahují tolik dusičnanů jako pěstované rostliny?
Stáhnout mp3


Víte, že v rostlinách jsou obsaženy éterické oleje, hořčiny, alkaloidy, glykosidy a další léčivé látky? Znáte pokrmy z planých rostlin? Víte, nač se používá černý bez, čekanka, jitrocel, medvědí česnek, jetel, hluchavka a jiné rostliny?
Stáhnout mp3


Víte, že rostliné oleje snižují hladinu cholesterolu v krvi? Víte, že zelenina zvyšuje hladinu ochraných látek proti alergiím? Víte, že že rajče obsahuje draslík, fosfor, vápník, železo, hořčík? Víte, kde můžeme nalézt důležité stopové prvky?
Stáhnout mp3


Znáte všechny léčivé účinky celeru? Víte, že cibule podporuje činnost srdce, jater a slinivky? Víte, nač je výborný černý kořen, červená řepa, čínské zelí, fazolové lusky, kadeřávek a křen?
Stáhnout mp3


Víte, že mrkev reguluje krevní tlak? Víte, že lilek jedlý snižuje hladinu cholesterolu v krvi? Víte jaké léčivé účinky má petržel, ředkev, řeřicha, špenát, zelí, pór a rajče? Víte, jak pomáhá zelenina při žlučníkových kmenech?
Stáhnout mp3


Víte, že nedostatek vápníku způsobuje zubní kazy, nespavost, těžké bolesti v zádech, migrénu, revmatické bolesti, těžký porod? Víte, že nejvíce vápníku obsahuje mák, pažitka, lískové oříšky, mandle, sojové boby? Víte, že nedostatek hořčíku způsobuje podrážděnost, napětí, křeče v lýtkách, třes rukou, noční pomočování u dětí a další problémy? Víte, kde ho najdete? Víte, že nedostatek železa způsobuje chudokrevnost. Znáte příznaky? Víte, že železo najdete např. v meruňkách, vejcích, ořechách?
Stáhnout mp3


Víte, že k životu potřebujeme 18 druhů minerálů? Víte, co to jsou stopové prvky? Víte, jak je důležitý draslík? Víte, že nejvíce draslíku obsahují obilné klíčky, datle, vařené brambory ve slupce a houby? Víte, že sodík najdete např. ve špenátu, květáku, mrkvi? Víte, jak se dají zmírnit porodní bolesti?
Stáhnout mp3


Víte, že nedostatek mědi v těle způsobuje předčasné šedivění vlasů? Víte, že měď najdeme v celozrnné žitné mouce, obilných klíčkách, v mrkvi, rajčatech a jinde? Víte, že při nedostatku jódu máte stále pocit hladu, nízký tlak nebo únavu? Víte, které potraviny ho obsahují?
Stáhnout mp3


Víte, že nedostatek zinku způsobuje některé oční choroby, pomalé hojení ran a další problémy? Víte, že zinek najdete např. v dýňových jádrech, ořechách, slunečnicových semínkách a v meruňkách? Víte, kde najdeme selen a k čemu je potřebný?
Stáhnout mp3
Další videa - videa o vaření, zdraví, přírodě

Další videa - videa o vaření, zdraví, přírodě

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny