ZiskejZdravi.cz

Audio - záznamy zdravotních přednášek Marie Vavříkové 41-50


Víte, že fosfor působí např. proti hnisavým zánětům? Víte, že chrom je nutný v těle pro snižování hladiny cholesterolu v krvi? Víte, kde ho najdeme?
Stáhnout mp3


Víte, že mangan je nezbytný pro růst kostry, k ochraně proti cukrovce? Víte, že jej najdete v obilných klíčkách, špenátu, kokosu a jinde?
Stáhnout mp3


Víte, že v cibuli je maximum výživných, ochranných a léčebných látek? Víte, že cibule povzbuzuje činnost jater a slinivky ? Víte, že cibule uklidňuje, je lékem na průdušky?
Stáhnout mp3


Víte, že česnek obsahuje draslík, fosfor, železo, vápník, zinek a měď. Víte, že česnek napomáhá např.správné látkové výměně, brání rakovin nému vzrůstu? Víte, že česnek léčí i některé kožní nemoci?
Stáhnout mp3


Víte, že anýz se používá při kašli, plynatosti, pro tvorbu mléka u maminek atd.? Víte, že fenykl podporuje zažívání a pomáhá při onemocnění dýchacích cest? Víte, že kmín se používá při bolestech břicha, žaludeční slabosti a křečích? Víte, že majoránka rozpouští hleny, posiluje žaludek a uklidňuje střeva? Víte, že saturejka může být zdravou náhražkou pepře?
Stáhnout mp3


Víte, že koriandr se používá při nadýmání, průjmu, proti střevním parazitům? Víte, že bazalka povzbuzuje činnost ledvin a nervového systému, pomáhá při zánětu močových cest? Víte, že brutnák se používá při zánětu pohrudnice a pobřišnice a má močopudné a potopudné účinky? Víte, že estragon obsahuje jód ? Víte, že libeček působí léčebně na játra a srdce?
Stáhnout mp3


Víte, že šalvěj se používá při zánětech ústní dutiny a dásní (v kombinaci s heřmánkem)? Víte, že tymián se používá při akutním onemocnění průdušek, plic, černém kašli, infekci ledvin atd.? Víte, že rozmarýn se používá při nadýmání ? Víte, žeskořice podporuje srdeční činnost, ale narušuje nervový systém?
Stáhnout mp3


Víte, že první obrannou linií v těle je tenké střevo, kdy na toxické látky reaguje průjmem nebo zácpou? Víte, že přejídání je škodlivé? Víte, že mnoho druhů potravin v jednom jídle působí v zažívání „válku“ a trpí tím především mozek?
Stáhnout mp3


Víte, že druhou obrannou linií v těle jsou játra ? Víte, že játra jsou „chemickou továrnou organismu“ ? Víte, jak vznikají žlučové kameny?
Stáhnout mp3


Víte, jaký úkol v našem těle mají žlázy s vnitřní sekrecí?
Stáhnout mp3
Další videa - videa o vaření, zdraví, přírodě

Další videa - videa o vaření, zdraví, přírodě

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny